Δηλώσεις Μαθημάτων – Ανανεώσεις Εγγραφών (Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε.- Αντίρριο) Εαρινού Εξαμήνου, Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017 !!!

Σύμφωνα με απόφαση του Τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ, οι δηλώσεις μαθημάτων & οι ηλεκτρονικές εγγραφές Εργαστηρίων του Εαρινού εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους 2016-17, ξεκινούν από 21/02/2017 έως και 28/02/2017.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Οι φοιτητές που τυχόν βρεθούν σε «λίστα αναμονής» θα πρέπει να παρακολουθούν τα εργαστήριά τους στα υπάρχοντα τμήματα (της αρεσκείας τους, μετά όμως από συνεννόηση με τον υπεύθυνο καθηγητή έστω και ως υπεράριθμοι), μέχρι να δημιουργηθούν και να τοποθετηθούν στα τελικά τμήματα.  Προσοχή στην τήρηση του ανωτέρω, γιατί υπάρχει κίνδυνος διακοπής λόγω απουσιών !!

Οι φοιτητές που εκ παραδρομής δήλωσαν στα εργαστήριά τους «μόνο εξετάσεις» αλλά δεν το δικαιούνται (δεν έχουν βαθμό σε προηγούμενη εξέταση) θα τοποθετηθούν σε τμήματα χωρίς άλλη ειδοποίηση (e-mail, τηλέφωνο κλπ).

Αν ένας φοιτητής είναι αναγκασμένος να αλλάξει εργαστηριακό τμήμα για κάποιο συγκεκριμένο λόγο (π.χ. περίπτωση χρονικής επικάλυψης δύο εργαστηρίων), θα πρέπει να εγκριθεί η μετακίνησή του α) από τον καθηγητή του τμήματος στο οποίο έχει γραφτεί και β) από τον καθηγητή του τμήματος στο οποίο θέλει να πάει. Επίσης θα πρέπει να ενημερωθεί άμεσα η γραμματεία από τον ίδιο τον φοιτητή.

Παρακαλούμε ελέγξετε τις δηλώσεις σας και εκτυπώστε Αποδεικτικό Ηλεκτρονικής Εγγραφής, μέσα από την εφαρμογή του Students Web (Αιτήσεις -> Νέα Αίτηση – Αποδεικτικό Ηλεκτρονικής Εγγραφής -> Αποστολή… Στην Κατάσταση Αιτήσεων θα βρείτε το Αποδεικτικό ηλεκτρονικές εγγραφή σας στο τρέχον εξάμηνο σε μορφή .pdf και μπορείτε να το εκτυπώσετε.)!!!

Για την δήλωσή σας ΜΗΝ χρησιμοποιείτε Internet Explorer 8 !!

!!! Τα μαθήματα του Εαρινού Εξαμήνου, Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017,  ξεκινούν Δευτέρα 20-02-2017 !!!