Έναρξη Δήλωσης & Παραλαβής Συγγραμμάτων, Χειμερινού Εξαμήνου, Ακαδ. Έτους 2016-2017 !!

Σύμφωνα έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας, η διανομή συγγραμμάτων για το χειμερινό εξάμηνο θα ξεκινήσει την  Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή  13 Ιανουαρίου 2017.  Οι δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2016.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Παρακαλούμε εκτυπώστε την δήλωση μαθημάτων σας από τον εφαρμογή του StudentWeb για το Χειμερινό Εξάμηνο, Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017 και επιλέξτε συγγράμματα με βάσει τον κωδικό του μαθήματος που αναγράφεται μπροστά από την δήλωση του κάθε μαθήματος

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών ή είναι ήδη κάτοχοι πτυχίου Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνείτε με το Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου (215-215-7850 ή http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx), Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:00.