Συμπληρωματικές Δηλώσεις Μαθημάτων – Ανανεώσεις Εγγραφών (Τμήμα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής– Μεσολόγγι) Χειμερινού Εξαμήνου, Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017 !!!

Με απόφαση της κοσμητείας της Σχολής, (Αρ. Αποφ. 21/12-10-2016), οι συμπληρωματικές δηλώσεις μαθημάτων καθώς και οι δηλώσεις Ομάδων Εργαστηριακών μαθημάτων, του Χειμερινού Εξαμήνου, Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017, ξεκινούν από 13-10-2016 έως και 18-10-2016, μέσα από την εφαρμογή StudentsWeb.

Ενημερώνονται οι φοιτητές του Τμήματος για τα παρακάτω σημαντικά θέματα που έχουν σχέση με τις εγγραφές στα Εργαστήρια:

1. Όλοι οι φοιτητές θα πρέπει να συμπεριλάβουν στις δηλώσεις τους εκ νέου όλα τα μικτά μαθήματα – (μαθήματα που αποτελούνται από εργαστήριο & θεωρία).

ΠΡΟΣΟΧΗ :Η έναρξη του ΝΕΟΥ προγράμματος παρακολούθησης εργαστηριακών ομάδων σύμφωνα με το Νέο Πρόγραμμα Μαθημάτων που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του τμήματος θα εφαρμοστεί από Δευτέρα 17-10-2016.  Μέχρι και την Παρασκευή 14-10-2016 τα εργαστηριακά μαθήματα θα γίνονται σύμφωνα με το Παλαιό Πρόγραμμα Μαθημάτων.

Οι φοιτητές που τυχόν βρεθούν σε «λίστα αναμονής» θα πρέπει να παρακολουθούν τα εργαστήριά τους στα υπάρχοντα τμήματα (της αρεσκείας τους, μετά όμως από συνεννόηση με τον υπεύθυνο καθηγητή έστω και ως υπεράριθμοι) μέχρι να δημιουργηθούν και να τοποθετηθούν στα τελικά τμήματα.

Προσοχή στην τήρηση του ανωτέρω, γιατί υπάρχει κίνδυνος διακοπής λόγω απουσιών !!!

1. Οι φοιτητές που εκ παραδρομής δήλωσαν στα εργαστήριά τους «μόνο εξετάσεις» αλλά δεν το δικαιούνται (δεν έχουν βαθμό σε προηγούμενη εξέταση) θα τοποθετηθούν σε τμήματα χωρίς άλλη ειδοποίηση (e-mail,τηλέφωνο κλπ).

Αν ένας φοιτητής είναι αναγκασμένος να αλλάξει εργαστηριακό τμήμα για κάποιο συγκεκριμένο λόγο (π.χ. περίπτωση χρονικής επικάλυψης δύο εργαστηρίων), θα πρέπει να εγκριθεί η μετακίνησή του α) από τον καθηγητή του τμήματος στο οποίο έχει γραφτεί και β) από τον καθηγητή του τμήματος στο οποίο θέλει να πάει. Επίσης θα πρέπει να ενημερωθεί άμεσα η γραμματεία από τον ίδιο τον φοιτητή.

Παρακαλούμε ελέγξετε τις δηλώσεις σας και εκτυπώστε Αποδεικτικό Ηλεκτρονικής Εγγραφής, μέσα από την εφαρμογή του Students Web (Αιτήσεις -> Νέα Αίτηση – Αποδεικτικό Ηλεκτρονικής Εγγραφής -> Αποστολή… Στην Κατάσταση Αιτήσεων θα βρείτε το Αποδεικτικό ηλεκτρονικής εγγραφή σας στο τρέχον εξάμηνο σε μορφή .pdf και μπορείτε να το εκτυπώσετε.)!!!

Για την σύνδεσή σας στην εφαρμογή προτιμήστε Internet Explorer (Windows) !!

Για οποιοδήποτε πρόβλημα επικοινωνήστε με την Γραμματεία του Τμήματός σας.