Συμπληρωματικές Δηλώσεις μαθημάτων – Εργαστηρίων Τμήματος ΔΕΜΕΣ (πρ. ΕΠΔΟ, πρ. ΔΙΚΣΕΟ) – Μεσολόγγι, Χειμερινό Εξάμηνο 2016-2017!!

Με απόφαση της κοσμητείας της Σχολής, (), οι Συμπληρωματικές – Διορθωτικές δηλώσεις μαθημάτων καθώς και οι δηλώσεις Ομάδας Εργαστηριακών μαθημάτων, του Χειμερινού Εξαμήνου, Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017, ξεκινούν από 10-10-2016 έως και 16-10-2016, μέσα από την εφαρμογή StudentsWeb.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Οι φοιτητές του Τμήματος που ακολουθούν το ΝΕΟ Πρόγραμμα Σπουδών (ΔΕΜΕΣ) και βρίσκονται σε μεγαλύτερο του 5ου Εξαμήνου σπουδών, που δεν έχουν επιλέξει κατεύθυνση, θα πρέπει κατά την είσοδό τους στο StudentWeb, να επιλέξουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ κατεύθυνση για να μπορέσουν να πραγματοποιήσουν την δήλωσή τους.

Ενημερώνονται οι φοιτητές του Τμήματος για τα παρακάτω σημαντικά θέματα που έχουν σχέση με τις εγγραφές στα Εργαστήρια:

1. Οι φοιτητές που τυχόν βρεθούν σε «λίστα αναμονής» θα πρέπει να παρακολουθούν τα εργαστήριά τους στα υπάρχοντα τμήματα (της αρεσκείας τους, μετά όμως από συνεννόηση με τον υπεύθυνο καθηγητή έστω και ως υπεράριθμοι) μέχρι να δημιουργηθούν και να τοποθετηθούν στα τελικά τμήματα.

Προσοχή στην τήρηση του ανωτέρω, γιατί υπάρχει κίνδυνος διακοπής λόγω απουσιών !!!

1. Οι φοιτητές που εκ παραδρομής δήλωσαν στα εργαστήριά τους «μόνο εξετάσεις» αλλά δεν το δικαιούνται (δεν έχουν βαθμό σε προηγούμενη εξέταση) θα τοποθετηθούν σε τμήματα χωρίς άλλη ειδοποίηση (e-mail,τηλέφωνο κλπ).

Αν ένας φοιτητής είναι αναγκασμένος να αλλάξει εργαστηριακό τμήμα για κάποιο συγκεκριμένο λόγο (π.χ. περίπτωση χρονικής επικάλυψης δύο εργαστηρίων), θα πρέπει να εγκριθεί η μετακίνησή του α) από τον καθηγητή του τμήματος στο οποίο έχει γραφτεί και β) από τον καθηγητή του τμήματος στο οποίο θέλει να πάει. Επίσης θα πρέπει να ενημερωθεί άμεσα η γραμματεία από τον ίδιο τον φοιτητή καταθέτοντας [αίτηση].

Παρακαλούμε ελέγξετε τις δηλώσεις σας και εκτυπώστε Αποδεικτικό Ηλεκτρονικής Εγγραφής, μέσα από την εφαρμογή του Students Web (Αιτήσεις -> Νέα Αίτηση – Αποδεικτικό Ηλεκτρονικής Εγγραφής -> Αποστολή… Στην Κατάσταση Αιτήσεων θα βρείτε το Αποδεικτικό ηλεκτρονικής εγγραφή σας στο τρέχον εξάμηνο σε μορφή .pdf και μπορείτε να το εκτυπώσετε.)!!!

Για την σύνδεσή σας στην εφαρμογή προτιμήστε Internet Explorer (Windows) !!